Drukarka EPSON Stylus SX105

kwietnia 10, 2018

Cześć! Dzisiaj na celownik weźmiemy drukarkę, która służy mi już naprawdę długi czas i nie zdarzyło się, żebym mógł na nią narzekać - sprawdza się dobrze, bez fajerwerków, ale sprawdza się w tym, w czym ma się sprawdzać. 


EPSON Stylus SX105 to drukarka, która kopiuje, skanuje i drukuje potrzebne dokumenty czy zdjęcia. Skaner fajnie odwzorowuje kolory, nie ucina skanu w przypadkowych miejscach. Kopiowanie i drukowanie dokumentów jest szybkie i idzie dość sprawnie. 


Jedną z większych zalet tej drukarki jest możliwość osobnej wymiany wkładu atramentowego - skończy mi się jeden kolor - wymieniam jeden kolor, a nie całość. Wymiana jest szybka, ale na początku często brudziły mi się ręce, dlatego mimo wszystko wymianę wkładów polecam robić w rękawiczkach. 


W drukarce znajdują się dodatkowe funkcje, które ułatwiają drukowanie zdjęć:

  • Epson PhotoEnhance, który odpowiedzialny jest za automatyczną regulację kontrastu i koloru,
  • Epson Easy Photo Print, który odpowiedzialny jest za usuwanie efektu czerwonych oczu. 
Oczywiście, jak to jest w przypadku każdej drukarki - tylko stosowanie oryginalnych tuszów pozwoli być w 100% zadowolonym z wydrukowanych zdjęć (do druku dokumentów wystarczy nawet czarny atrament z zamiennika). Zdjęcia trzeba drukować na specjalnie przeznaczonym do tego papierze.


Przyznaję się bez bicia, że tylko na początku na EPSONIE był drukowane zdjęcia. Teraz wydaje mi się to mega nieekonomiczne i nieopłacalne czasowo, zdecydowanie bardziej wolę pójść do fotografa i po prostu wywołać zdjęcia. Drukarka dobrze sprawdzi się przy drukowaniu kolorowych dokumentów - mniejsze zużycie atramentu. Jedną z wad jest oczywiście podatna na zarysowania obudowa - po kilku latach użytkowania nie wygląda już tak dobrze, lekko się zmatowiła. 

Może Ci się spodobać także

1 komentarze

Polecany post

Szukaj na tym blogu

Katalog-blogow.pl