Strony

  • Facebook

Techno-logicznie! | Blog technologiczny: nowinki technologiczne, nowości technologiczne

    • Strona główna
    • Komputery
    • _Klawiatura
    • _Myszki komputerowe
    • _Monitory
    • Fotografia
    • Elektronika
    • _Telefony
    • _Akcesoria do telefonu
    • _Słuchawki
    • Wiedza
    • _Recenzje
    • _Poradniki
    • Drukarki
    • O mnie
    Cześć!

    Dzisiaj na blogu pojawi się moja mini recenzja stacji roboczej, na której miałem okazję chwilę popracować. Nie jest to sprzęt nowy, a właśnie poleasingowy. Dlaczego? Odpowiedź znajdziecie w dalszej części posta :)


    Zawsze staram się znaleźć zamiennik sprzętu nowego, moim celem jest oszczędzenie kilku groszy nie tracąc na funkcjonalności takiego sprzętu. To też swojego rodzaju recykling. Bo po co wyrzucać dobry sprzęt, skoro można do później upłynnić. Moim zdaniem właśnie tak powinno to wyglądać - nie pozbywamy się rzeczy tylko dlatego, że chcemy je zastąpić. Jeśli nam nie służą - spróbujmy je sprzedać, a jeśli nie "zejdą" będzie to dobry sygnał na to, aby komuś oddać, za przysłowiową czekoladę. 


    Poleasingowy komputer stacjonarny spełnił moje oczekiwania, które i tak nie były wygórowane. Ten komputer ma służyć mi do uzupełniania dokumentów, grzebania w systemie i obsługi podstawowych programów komputerowych. 


    System BIOS: Dell Inc. A10, 24.11.2011
    Płyta główna: Dell Inc. 0D6H9T, A00
    Model systemu: OptiPlex 990
    Typ systemu: x64-based PC
    RAM: 8GB

    Dla mnie jest to wystarczające. Nie mam też jakichś wielkich wymagań sprzętowych. Przy trybie pracy, który mi towarzyszy na co dzień. Komputer poleasingowy to według mnie jeden z lepszych wyborów, jeśli chodzi o zakup sprzętu do biura czy domowego biura. 


    Korzystacie w swoim miejscu pracy ze sprzętu poleasingowego? A może stawiacie na sprzęt nowy i jeszcze wcześniej przez nikogo nie używany? Cieszy mnie fakt, że w dzisiejszych czasach mamy tak wiele opcji do wyboru: sprzęt poleasingowy, sprzęt używany, sprzęt nowy, a tu ktoś oddaje za darmo, bo sprzęt się wysłużył i nie wie co z nim dalej robić, a tu ktoś sprzedaje, bo sprzęt był wzięty w leasing i już nie jest potrzebny. 


    I tak, jak mówiłem - zawsze stawiam na to, by generować jak najmniej śmieci elektronicznych, które są prawdziwym zagrożeniem, jeśli nie trafią do odpowiednich punktów utylizacji. 

    Komputer stacjonarny poleasingowy upolowałem tutaj https://druktak.pl/poleasingowe-komputery-stacjonarne-c-1414_1415.html, także jeśli szukacie dobrego jakościowo sprzętu i przystępnych cen - to jak najbardziej mogę polecić właśnie DrukTak. 

    Komputer przyszedł w umówionym terminie, paczka była zapakowana i zabezpieczona na zadowalającym poziomie - nie miałem się do czego przyczepić, także to też na plus. Wiem, że jeszcze nie raz złożę tam zamówienie - głównie ze względu na terminową realizację zlecenia, jak i jakość sprzętu.


    Praca na tym komputerze jest bardzo wygodna, aplikacje działają prawidłowo, przełączenie między otwartymi w tle projektami nie tworzy problemów, nic się nie zacina ani nie crashuje. Jestem zadowolony, bo i praca idzie szybciej i efektywniej to jeszcze jakoś tak nowy sprzęt motywuje do szybszego wykonywania powierzonych zadań :)

    A Wy? Kupujecie sprzęt poleasingowy czy raczej stawiacie na sprzęt nowy, bez śladów użytkowania? Czekam na Wasze komentarze! 
    Czytaj dalej
    Cześć,
    Już od dłuższego czasu myślałem o zakupie słuchawek bezprzewodowych lub bluetooth. Te bezprzewodowe byłyby dla mnie świetnym rozwiązaniem, bo nie cierpię wiecznie plączącego się kabla (i chyba nie tylko ja!). Mają jednak pewien minus, który przekonał mnie, że jednak nie warto - są dość drogie, a do tego gubią się, jak żadne inne. Właśnie dlatego w moje ręce wpadły słuchawki Bluetooth Earphones BTE601R i nie żałuję!


    Słuchawki są bardzo eleganckie i niesamowicie funkcjonalne. Sprawdzą się doskonale w trakcie treningu na siłowni, ale również do codziennego słuchania muzyki w drodze do pracy. Przekonały mnie nie tylko kwestie techniczne, o których później, ale również wygląd słuchawek. Jak już wcześniej wspominałem - czerwień to zawsze lepsze rozwiązanie niż czerń! Słuchawki rzucają się w oczy i mogę je dostrzec nawet w zakamarkach mojego plecaka :)


    To chyba już standard, ale zawsze doceniam, kiedy firma dodaje do słuchawek pełen zestaw gumek (pięć rodzajów). Oczywiście ich brak również nie byłby problemem, ponieważ można je dokupić osobno, a w domu mam ich dziesiątki, po poprzednich słuchawkach.



    Do zestawu dołączono również solidne etui na słuchawki, które można doczepić chociażby do kluczy, aby mieć słuchawki zawsze przy sobie. W zestawie znajdował się również krótki kabel USB, ponieważ słuchawki bluetooth wymagają ładowania.



    Używanie słuchawek jest dziecinnie proste i bardzo intuicyjne. Aby je włączyć i wyłączyć należy dłużej przytrzymać środkowy przycisk na kontrolerze. Słuchawki powiadomią nas o rozpoczęciu działania komunikatem głosowym "Power on". Na kontrolerze znajdują się jeszcze dwa przyciski do przełączania piosenek. Już wiem, że będzie to moja ulubiona opcja!


    Firma XMUSIC pomyślała również o osobach, które często coś gubią (czyli o mnie) - słuchawki magnetycznie łączą się ze sobą, dlatego nie trzeba ich chować za każdym razem po przesłuchaniu ulubionego utworu. Wystarczy spiąć je ze sobą i z dumą nosić tę elektroniczną biżuterię. 



    Słuchawki są głośne, a dźwięk wydobywający się z nich niezwykle czysty. Bas jest naprawdę dynamiczny i słuchając ulubionych utworów mam wrażenie, że odkrywam je na nowo. Słuchawki bardzo szybko łączą się z telefonem po bluetooth, a ich parowanie jest równie szybkie. Świetnie sprawdzą się również do rozmawiania przez telefon i przeciwieństwie do rozmów przez inne słuchawki, nie trzeba powtarzać się po kilka razy - mikrofon całkiem nieźle zbiera! Słuchawki są aluminiowe, więc wyglądają bardzo solidnie - mam nadzieję, że spędzimy razem mnóstwo miłych chwil :)

    W końcu mam słuchawki, które się nie plączą!

    Na koniec gratka dla elektromaniaków, czyli dane techniczne urządzenia. Wiem, że to lubicie!

    Dane techniczne: 

    Czas czuwania - do 2h
    Bateria litowo-polimerowa - 60 mAh
    Napięcie ładowania baterii - 5V
    Maksymalny zasięg bluetooth - do 10 m

    Słuchawki

    Średnica membrany - 10 mm
    Impedancja głośników - 32 Ohm
    Maksymalna moc wyjściowa - 10 mW
    Pasmo przenoszenia - 20 Hz - 20 kHz
    Głośność - 95 dB ± 3 dB

    Mikrofon
    Rozmiar - 4,0 z 1,5 mm
    Czułość mikrofonu - -42dB ± 3 dB
    Napięcie - 4,5 V
    Pasmo przenoszenia - 100 Hz - 16 kHz

    A Wy macie już takie słuchawki w swojej stajni? A może od lat korzystacie z niezawodnych i nieśmiertelnych słuchawek? Koniecznie dajcie znać w komentarzu! Chętnie je przetestuję!

    Czytaj dalej
    Cześć! Dzisiaj podzielę się z wami moją wiedzą dotyczącą drukarek. Każdemu zdarza się czasami taka sytuacja, gdy drukarka nagle przestaje drukować. Można się wtedy zdenerwować – zwłaszcza gdy na szybko potrzebuje się jakichś bardzo ważnych dokumentów. Każda awaria ma jakieś rozwiązanie, które zazwyczaj jest prostsze, niż mogłoby Ci się zdawać! Oczywiście – niektóre problemy wymagają wizyty w serwisie drukarek, ale większość z nich jesteś w stanie naprawić sam.

    Teraz każdy może mieć drukarkę

    Gdy drukarki były jeszcze naukową nowinką, ważącą kilkadziesiąt kilogramów, nikt nawet nie myślał o tym, żeby mieć coś takiego u siebie w domu. Czas pokazał, że to bardzo przydatne urządzenie, bez którego ciężko jest się obyć. Zwłaszcza teraz, gdy natłok pracy wymusza na nas oszczędność jak największej ilości czasu. Ze względu na szybki rozwój tej technologii, ludzie mogli samodzielnie zaopatrzyć się w sprawne, łatwe w obsłudze urządzenia.

    Wszystko zaczęło się od firmy Xerox, która jako pierwsza wprowadziła na rynek kserokopiarki, nazywane dzisiaj drukarkami laserowymi. Na samym początku taka drukarka zajmowała cały pokój, na szczęście z biegiem lat jej wygląd uległ zmianie i teraz zmieści się nawet na zwykłym biurku. Pierwsze urządzenie przeznaczone do sprzedaży masowej wprowadziła firma HP w 1984 roku – to właśnie wtedy nastąpił największy przełom w tej branży.

    Dlaczego drukarka nie drukuje?

    Drukarki czasem potrafią odmówić posłuszeństwa – zresztą jak wszystko. W końcu ciężko o to, żeby jakiś sprzęt nieustannie działał bezbłędnie. Bez obaw! Awaria Twojej drukarki nie oznacza obowiązku zakupienia nowej, jeśli przestała drukować, na pewno istnieje proste rozwiązanie, które z łatwością wykonasz sam. Niektóre usterki są tak błahe, że po poznaniu mogą wydawać się śmieszne. Z pewnością poradzisz sobie ze zreperowaniem swojej drukarki.

    Powodów, dla których drukarka przestała drukować jest wiele, warto zacząć od tych najprostszych, które są naprawdę bardzo błahe. Na samym początku sprawdź, czy nie zabrakło papieru w podajniku, w końcu ciężko coś wydrukować, jeśli nie ma się na czym, prawda? A może przypadkiem odłączyłeś ją od komputera lub w ogóle – prądu! Jeśli powód nie jest aż tak oczywisty, pora skupić się na poważniejszych przyczynach.

    Masz problem z drukarką? Oddaj ją do serwisu drukarek Druktak

    Kiedy drukarka nie drukuje?

    Czasami trzeba pogrzebać trochę w komputerze, żeby dojść do przyczyn nieposłuszeństwa urządzenia. Zdarza się, że w opcji drukowania ustawiono wcześniej inne urządzenie (tak zwana „wirtualna drukarka”), przez co prawdziwa drukarka nie może działać. W takim przypadku należy zmienić domyślną drukarkę w "Panelu sterowania", dzięki temu doprowadzimy sprzęt do stanu używalności.

    Bywa też tak, że kolejka wydruku wymaga czyszczenia, w takim przypadku należy wyczyścić pamięć wewnętrzną drukarki. Żeby to zrobić, trzeba ją zresetować, następnie otworzyć kolejkę drukowania i anulować pracę. Przed kolejnym drukowaniem kolejka musi być pusta, inaczej nigdy nie rozpocznie pracy nad zleconym jej zadaniem.

    Niezawodna drukarka to prawdziwy złoty Graal. Na szczęście ja mam w stajni drukarkę, która sprawdza się zawsze i jeszcze nigdy mnie nie zawiodła. A Wy taką macie? 

    Czytaj dalej
    Nowsze
    Posty
    Starsze
    Posty

    Cześć!



    Jesteś maniakiem komputerowym i nie wyobrażasz sobie dnia bez kontaktu z myszką i ulubionym RPG? A może kompletnie nie znasz się na komputerach i nie możesz nawet zapamiętać, gdzie znajduje się ten X do wyłączenia? Tu na pewno znajdziesz coś dla siebie!
    Jestem laikiem w elektronicznych turbinach i całkiem nieźle się tu rozgościłem. Ty też możesz!

    Facebook

    Etykiety

    elektronika akcesoria poradniki komputery recenzje gadżety pc telefony akcesoria do telefonu drukarki smartfony telefony komórkowe fotografia klawiatura słuchawki monitory myszki komputerowe wideo
    Obsługiwane przez usługę Blogger.

    Archiwum bloga

    • ►  2022 (19)
      • ►  października 2022 (3)
      • ►  września 2022 (3)
      • ►  sierpnia 2022 (1)
      • ►  kwietnia 2022 (1)
      • ►  marca 2022 (1)
      • ►  lutego 2022 (2)
      • ►  stycznia 2022 (8)
    • ►  2021 (17)
      • ►  grudnia 2021 (1)
      • ►  października 2021 (1)
      • ►  września 2021 (3)
      • ►  lipca 2021 (1)
      • ►  czerwca 2021 (1)
      • ►  maja 2021 (1)
      • ►  kwietnia 2021 (1)
      • ►  marca 2021 (1)
      • ►  lutego 2021 (2)
      • ►  stycznia 2021 (5)
    • ►  2020 (30)
      • ►  grudnia 2020 (3)
      • ►  listopada 2020 (3)
      • ►  października 2020 (4)
      • ►  września 2020 (2)
      • ►  sierpnia 2020 (2)
      • ►  lipca 2020 (1)
      • ►  maja 2020 (1)
      • ►  marca 2020 (4)
      • ►  lutego 2020 (4)
      • ►  stycznia 2020 (6)
    • ▼  2019 (38)
      • ►  grudnia 2019 (4)
      • ►  listopada 2019 (3)
      • ►  października 2019 (6)
      • ►  września 2019 (2)
      • ►  sierpnia 2019 (3)
      • ►  lipca 2019 (3)
      • ►  czerwca 2019 (2)
      • ▼  maja 2019 (3)
        • Poleasingowy komputer stacjonarny DELL
        • Słuchawki Bluetooth Earphones BTE601R - nie tylko ...
        • Dlaczego drukarka nie drukuje?
      • ►  kwietnia 2019 (3)
      • ►  marca 2019 (3)
      • ►  lutego 2019 (3)
      • ►  stycznia 2019 (3)
    • ►  2018 (41)
      • ►  grudnia 2018 (4)
      • ►  listopada 2018 (2)
      • ►  października 2018 (6)
      • ►  września 2018 (7)
      • ►  lipca 2018 (6)
      • ►  czerwca 2018 (7)
      • ►  maja 2018 (1)
      • ►  kwietnia 2018 (5)
      • ►  marca 2018 (3)

    Polecane wpisy

    Najtańsze tusze do drukarki Brother
    Dlaczego drukarka nie drukuje?

    Szukaj na tym blogu

    Najlepsze wpisy

    • Gdzie wyrzucić zużyte tusze do drukarek? Na pewno nie do kosza!
    • Smartfon Huawei Y6 (SCL-L01). Recenzja starego modelu
    • Karty pamięci + czytnik kart pamięci + adapter microSD
    • Niemiecka klawiatura - czym różni się od polskiej?

    Popularne posty

    • Tusze do drukarek. Jak nie wydawać na nie majątku?
    • Niemiecka klawiatura - czym różni się od polskiej?
    • A4 Tech KV-300H - recenzja
    • Klawiatura bezprzewodowa Smart TV
    facebook

    Przy współpracy z BeautyTemplates | Udostępniono przez Gooyaabi Templates

    Wróć na górę